امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
همه چیز درباره ورزش لیزرتگ
#1
از 8 تا 80 سال! دختر یا پسر! لیزرتگ یک بازی برای همه!
لیزرتگ یک بازی گروهی همانند پینت بال است (به همین دلیل در ایران به آن پینت بال لیزری هم گفته می شود) که در آن بازیکنان به جلیقه (یا هدبند) الکترونیکی مجهز هستند و با تفنگ مخصوص یکدیگر را هدف قرار می‌دهند با این تفاوت که برخورد فیزیکی انجام نمی گیرد و ایجاد درد و ناراحتی نمی کند. نحوه بازی تا حد زیادی به تجهیزات بازی و ساختار انتخابی بازیکنان بستگی دارد.
سیستم کارکرد تفنگ لیزرتگ مبتنی بر ارسال اطلاعات از طریق نور مادون قرمز می باشد. اطلاعات از طریق فرستنده مادون قرمز که بر روی تفنگ قرار گرفته به سمت حریف فرستاده میشود و در صورت اصابت توسط گیرنده مادون قرمز که بر روی جلیقه یا هدبند قرار گرفته دریافت می شود. این اطلاعات سپس توسط میکروکنترلر های موجود در تفنگ پردازش شده و اطلاعات لازم نظیر تعداد دفعات برخورد در حافظه موجود در برد الکترونیکی ذخیره می شود. علت نامگذاری آن به لیزرتگ استفاده از نور لیزر تنها برای نشانه‌گیری است که البته به دلیل خطرناک بودن آن برای چشم در تفنگ های ساهاتوی حذف شده‌ است.
سیتسم های گوناگونی برای بازی لیزرتگ یا پینت بال لیزری طراحی شده است که بعضی بسیار پیشرفته و گران قیمت هستند و نیاز به زمین بازی و تجهیزات دیگری دارند. هدف ما از طراحی و تولید تفنگ لیزرتگ ساده سازی آن با حفظ کارکرد مورد نیاز و در نتیجه کاهش قیمت و امکان بازی برای افراد مختلف شامل کودکان، نوحوانان و بزرگسالان بوده است.
به همین منظور از یک گیرنده که بر روی یک هدبند نصب شده است و یک فرستنده که سیستم الکترونیکی آن داخل قاب پلاستیکی تفنگ قرار گرفته استفاده شده است و به دلیل تولید کلیه قطعات در داخل دارای قیمت مناسب بوده و در صورت خرابی به راحتی قابل تعمیر و تعویض می باشند.
زمین بازی لیزرتگ در سالن سر پوشیده
نمونه زمین بازی لیزرتگ در سالن سر پوشیده
با استفاده از تفنگ پینت بال لیزری یا همان لیزرتگ می توان در اماکن سربسته مانند سالن های ورزشی و در ابعاد کوچکتر و تعداد نفرات کمتر حتی در منزل برای بازی استفاده نمود. همچنین در فضاهای باز مانند پارک ها از این تفنگ ها می توان برای انجام این بازی با نفرات بیشتر استفاده نمود.
فیلد بازی لیزرتگ
نمونه زمین بازی لیزرتگ (پینت بال لیزری) در فضای باز
سبک‌های متفاوت بازی لیزرتگ (پینت بال لیزری)
لیزرتگ معمولا با سبک‌های متفاوتی بازی می‌شود. بعضی از معمول‌ترین آن‌ها عبارتند از:
• سبک تک به تک که در آن یک بازیکن در مقابل یک بازیکن دیگر قرار می‌گیرد.
• سبک گروهی که در آن گروهی از بازیکنان در مقابل گروهی دیگر قرار می‌‌گیرند.
• سبک مرکز که در آن دستگاه‌هایی با عنوان مرکز قرار دارند و بازیکنان با هدف قرار دادن آن‌های امتیاز کسب می‌کنند.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان