امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تانک ازت
#1
تانک ازت چیست؟
[لینک فقط برای اعضاء انجمن قابل نمایش است جهت ثبت نام کلیک کنید] مخزن مخصوص حمل و نگهداری ازت مایع مناسب جهت آزمایشگاه‌های تحقیقاتی‌، مراکز ناباروری‌، درمانگاه‌ها‌، سرم سازی‌، داروسازی و مراکز تحقیقاتی می‌باشد.
نیتروژن مایع یا Liquid Nitrogen که به اختصار LN2 نامیده می¬شود، حالت مایع گاز نیتروژن خالص می¬باشد. این مایع در اثر تقطیر جزء به جزء هوا استخراج گشته و اکثرا در کارخانه های تولید گازهایی نظیر CO2 و O2 تولید می¬شود. این مایع بی¬رنگ، بدون بو و دارای چگالی نیتروژن مایع 807Kg/m3 (حدودا 20% سبکتر از آب در حجم برابر) می¬باشد.
شرایط نگهداری نیتروژن مایع:
شرایط تانک ازت مایع شما می تواند بد شود اگر :
·        عمر [لینک فقط برای اعضاء انجمن قابل نمایش است جهت ثبت نام کلیک کنید] بیش از ۱۰ سال باشد و خلاء خود را با گذشت زمان از دست بدهند .
·        باید بیشتر به نسبت سابق آن را پر کنید .
·        متوجه یک افزایش در مقدار ازت مورد نیاز برای پر کردن آن ، می شوید .
·        تانک ازت در حال عرق ریختن است .
·         متوجه تشکیل شبنم اطراف بخش گردن مانند تانک می شوید .
·        پیچ خلاء نیست یا شل شده است .
·        زمانی که آهسته به تانک می زنید یک صدای زننده از آن به گوش می رسد
سایز تانک ازت
آیا می خواهید یک [لینک فقط برای اعضاء انجمن قابل نمایش است جهت ثبت نام کلیک کنید] بخرید؟ اولین چیزی که شما نیاز دارید انجام بدهید، تخمین زدن سایز یا اندازه تانک ازتی هست که برای نیاز شما مناسب می باشد؟ تانک های ازت مایع در احجام مختلف در بازار یافت می شوند، از کوچکترین آنها که 500 میلی لیتر ازت نگهداری می کنند تا بزرگترین تانک که 300 لیتر ازت مایع ذخیره می نماید. بطور کلی، تانک های ازت بزرگتر قیمت بالاتری نیز دارند.
تانک های بزرگتر نه تنها نیتروژن مایع بیشتری نگهداری می نمایند بلکه آنها می توانند مواد بیشتری را که شما می خواهید ذخیره کنید، نگهداری نمایند و اغلب زمان مورد نیاز پر کردن مجدد آن ها نیز طولانی تر است.
پزشکان زنان و پزشکان پوست و مو اکثرا [لینک فقط برای اعضاء انجمن قابل نمایش است جهت ثبت نام کلیک کنید] با حجم های 6 و 10 لیتری را برای شارژ کردن مخازن کوچک کرایو اسپری، کرایو پوست و کرایو زنان استفاده می کنند. دامپزشکان و دامداران برای تلقیح مصنوعی و انتقال اسپرم، به خاطر راحتی حمل از تانک های ازت 3 و 6 لیتری و در مواردی 10 لیتری بهره می برند. از تانک های نیتروژن با حجم 35 لیتر به بالا به خاطر مشکل حمل و نقل فقط برای نگهداری نمونه ها و ازت در آزمایشگاه ها و مراکز مورد نیاز استفاده می کنند.
http://taisizco.com/index.php/product/laboratory-instruments/n-tanks
 
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان